YouTube bude bez reklám za mesačný poplatok

youtube-bez-reklam

Už pred pár mesiacmi sa objavila informácia, že YouTube ponúkne fanúšikom za mesačný poplatok verziu bez reklám.

Teraz je táto informácia aj potvrdená.

YouTube poslal svojím partnerom email, v ktorom ich informuje, že dôjde k aktualizovaniu zmluvných podmienok z dôvodu zavedenia tejto novinky.

Táto služba by nemala priniesť prospech len pre divákov, ale aj pre samotných YouTuberov. Otázkou však zostáva ako sa tieto peniaze rozdelia medzi nich a či to vôbec prinesie viac peňazí?

Odpovede na tieto, ale aj ďalšie otázky zistíme v najbližších mesiacoch, kedy služba bude spustená.

 

Oficiálny email pre YouTube partnerov

Vážený partner YouTube,

vaši fanúšikovia chcú možnosti. Nielenže si želajú pozerať čo chcú, kedy chcú, kdekoľvek a na akomkoľvek zariadení, chcú tiež používať funkcie YouTube vytvorené tak, aby spĺňali ich konkrétne potreby. V priebehu pár posledných mesiacov sme robili rázne kroky na dosiahnutie týchto cieľov. Odkedy sme pozvali stovky tisíc fanúšikov do služby YouTube Music Key Beta, zaznamenali sme úžasnú angažovanosť. Rovnako nadšené reakcie vzbudila aj naša nová aplikácia YouTube pre deti, ktorá má pomôcť rodinám vychutnávať si jednoduchšie a bezpečnejšie pozeranie videí – za menej ako mesiac si ju stiahli už vyše dva milióny používateľov.

Vďaka tomuto rozmachu môžeme dnes s nadšením urobiť ďalší veľký krok na ceste za viacerými možnosťami: fanúšikom za mesačný poplatok ponúkame verziu služby YouTube bez reklám. Vytvorením novej služby odberov vytvoríme aj nový zdroj výnosov, ktoré budú súčasťou vašich rastúcich výnosov z inzercie.

Čo bude nasledovať?

Keďže spúšťame novú službu, budeme musieť aktualizovať vaše zmluvné podmienky cez hlavný panel Štúdia pre tvorcov – tento proces bude už známy všetkým, ktorí podobný proces absolvovali pred troma rokmi, keď sme spustili distribúciu a speňaženie obsahu na mobilných zariadeniach. Dnes viac ako polovicu celkovej doby pozerania tvorí pozeranie na mobilných zariadeniach a výnosy z týchto zariadení za posledný rok stúpli o 200 %. Rovnako ako pri mobilných zariadeniach aj teraz veríme, že táto aktualizácia zmluvných podmienok nadchne vašich fanúšikov a pre vás vytvorí nový nevídaný zdroj výnosov. V najbližšej dobe od nás očakávajte oznámenie a pozorne si ho prečítajte. Radi si vypočujeme vaše názory.

YouTube sa tohto roku s nadšením vydáva do neznámych vôd. Stále nás však vedie túžba priniesť fanúšikom možnosti, ktoré očakávajú, a vám výnosy, ktoré potrebujete. Úzka spolupráca s vami zaručí na tejto ceste úspech.

Tím YouTube

 

Čo si o tom myslíte? Svoje názory napíšte do komentárov.

Comments

comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *