3 ukazovatele úspešnosti YouTube kanálu

ako-zistit-uspesnost-kanalu

Ako zistím úspešnosť môjho YouTube kanálu? Koľko pozretí by som mal mať u videa, ak mám 1 000 odberateľov? Koľko komentárov by malo byť pod videom, ak si ho pozrelo 5 000 ľudí? Takéto otázky si kladie mnoho YouTuberov a v tomto článku si na nich odpovieme a ukážeme, že počet odberateľov a zobrazení nie sú jediné ukazovatele úspešnosti YouTube kanálu.

 

1. Comments to Views – Ako veľmi zaujalo divákov video?

comments:views = 0.5%

Optimálny pomer medzi počtom komentárov a počtom pozretí videa je 0,5%. Čiže, ak video má 1 000 pozretí, tak by pod ním malo byť aspoň 5 komentárov. Ak má 4 000 pozretí, tak aspoň 20 ľudí by ho malo komentovať. Skvelým spôsobom ako získať viac komentárov, je položiť otázku vo videu a požiadať divákov, aby svoju odpoveď napísali do komentára.

 

2. Likes to Views – Ako populárne je video?

likes:views = 4%

Odporúčaný pomer medzi počtom lajkov a počtom pozretí videa sú 4%, to znamená 4 lajky za každých 100 pozretí. Takže, ak video má 10 000 pozretí, tak by ho malo lajknúť aspoň 400 divákov. Diváci, ale najmä odberatelia dokážu oceniť video, pokiaľ je pre nich informatívne a zábavné. Pokiaľ toto číslo nedosahujete, tak niečo robíte zle. Dobrým spôsobom ako získať viac “Páči sa mi” u videa, je jednoducho vyzvať divákov na konci, aby dali like, pokiaľ sa im video páčilo.

 

3. Views to Subscribers – Ako obľúbený je YouTube kanál?

views:subscribers = 14%

Odporúčaný pomer medzi počtom pozretí videa a počtom odberateľov je 14%. Čiže, ak kanál má 1 000 odberateľov, tak video by si malo pozrieť aspoň 140 ľudí. Pri 100 000 odberateľoch to bude 14 000 a viac ľudí. Počet pozretí závisí taktiež aj od toho, koľko divákov sa získa z vyhľadávania a ako sa video bude zdieľať na sociálnych sieťach.

 

Toto sú odporúčané čísla, ktoré vyšli z rôznych meraní a dlhodobých štatistík. Ak dosahujete lepšie, tak je to len dobre. Ale ak nie, tak je potrebné niečo urýchlene zmeniť.

Odmerajte si úspešnosť svojho kanálu a dajte nám vedieť v komentároch ako ste dopadli.

Comments

comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *