Doomish: Jeden z prvých na Česko-Slovenskom Youtube. [Rozhovor]

doomish-foto

“Chcel by som zmeniť hlavne to, nech si Youtuberi medzi sebou pomáhajú.”

Na začiatok sa nám predstav, ako sa voláš, čo robíš a ako si sa dostal k natáčaniu videí?

Volám sa Ľudovít Bodlák Ej Kej Ej Doomish, som amatérsky programátor a ešte momentálne študujem. Ja som bol jeden z tých prvých na Česko-Slovenskom Youtube. Začínal som chvíľu po MenTovi, ktorý bol môj vzor. Následne som objavil MichalaPPZ a pomohol mu preraziť. Neskôr som našiel Goga a ostatných. Bolo to dosť dávno. Písal sa rok 2011 a konkrétne 11. novembra kedy som vydal prvé video z minecraftu.

Koľko času denne venuješ natáčaniu?

Je to také smiešne, keď si človek vezme, že ja vydávam jedno video denne a niekedy aj viac. Ale ja netrávim natáčaním veľa času. Mám na to taký chyták. Ja proste hrám s kamarátmi hru a natáčam ju. To je všetko.

Máš ešte aj nejaké iné triky? Čo by si poradil začínajúcim youtuberom?

Moje triky? Všetko spočíva v pravde alebo v humore ktorý ľudom servírujem. Odkazujem všetkým začínajúcim youtuberom ako aj mne: „Prosím snažte sa, nejde o to čo hráte, ale prosím, keď máte napríklad 100 odberateľov, tak nerobte videa ako informačky fanúšikom. Toto ľudí odradzuje. Hrajte, natáčajte, čo chcete a tieto hlúposti nechajte bokom.“

Čo ťa najviac baví a čo ti zase naopak najviac prekáža?

Baví ma na Youtube a všetkom ohľadom tejto témy asi to, že môžem hrať s kamarátmi a niekto sa na tom dokáže zabaviť. Je to super. Čo mi prekáža? Napríklad keď Gogo niekoho zviditeľní a ten človek hneď bude slávny a má tisíce odberov a prezretí. Nikto tu nie je, tak dlho, ako sme začínali a proste niekto z dňa na deň preskočí hranicu 10 000 odberov. Samozrejme je to normálne, ale napr. taký Herdyn, nikdy som ho nevidel a zrazu je na Turné LP. Tam mňa nikdy nepozvú alebo nikdy neodpíšu, keby som chcel ísť. Z dôvodov, že nedokážem priniesť toľko ľudí. Ale sakra prečo si youtuberi nemôžu pomáhať a koľkým youtuberom som ja pomohol?

Ale bol si už na nejakých stretnutiach?

Bol som na Turné LP v Bratislave minulý rok s DoberSVK a Salym a tak isto som bol aj na GameExpo minulý rok pretože tento rok som nemohol kvôli problému s kolenom.

Máš nejaký cieľ, ktorý by si chcel dosiahnuť?

Mám cieľ na Youtube sa stať slávnym ako všetci, ale nie kvôli peniazom, ale kvôli tomu, aby som zmenil našu scénu. Nebudem tu teraz rozprávať ako naši politici, ale proste je to katastrofa. Doomish ako Slovenská Youtube postavička je prirovnávaná k radikálom a tak to musí byť. Jeho názory vo videách sú úplne iné ako ostatných. Nesúhlasí s drogami, cigaretami, swagermi a ostatnými vecami. Preto tí čo odoberajú Doomisha, ho majú radi. Lenže tí čo ho hatujú, tak sú proste zástancovia fajčenia trávy alebo len nejaké deti čo nechápu o čo mi ide. Len tak pre informáciu preto o Doomovi rozprávam v 3. osobe, lebo Doomish niesom ja. On je skrátka osobnosť pomocou, ktorej sa vyjadrujem. Keby som sa nevolal Doomish, tak by to nebolo také cool a ľudia by to nebrali s vážnosťou.

Čo presne chceš na scéne zmeniť? Kedy budeš spokojný?

Chcel by som zmeniť hlavne to, nech si Youtuberi medzi sebou pomáhajú. Napríklad ako moja FB skupina Slovenskí Youtuberi, kde pomáham buď  ja, ale aj slávnejší Youtuberi. Zároveň nech youtuber trošku dokáže odmeniť svojich fanúšikov. Ako napríklad mr. NaprostoRetardovaný sám aj povedal, že bude odmeňovať ľudí za to čo preňho robia.

Prekáža ti niečo na samotnom YouTube, čo by si zmenil?

Na samotnom YouTube mi vadí asi len Google+, inak som spokojný.

Najobľúbenejšie video na Youtube?

Moje najobľúbenejšie video asi nemám, ale väčšinou pozerám svoje videá, aby som zistil čo je zle a čo dobre a tak ďalej.

Ďakujem za rozhovor.

 

Odkazy: YouTube kanálFacebookGoogle+

Videá:

Fotky:

This slideshow requires JavaScript.

Comments

comments

4 názory na “Doomish: Jeden z prvých na Česko-Slovenskom Youtube. [Rozhovor]

  1. PetKO

    Spravte rozhovor s MichalomPPZ. Je to youtuber ktorý sa velmi snazi pomahat druhym ma rozne projekty pre youtuberov atd.. youtube.com/TheMichalppz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *