MichalPPZ: Snažím sa pomáhať začínajúcim YouTuberom. [Rozhovor]

michalppz-foto

Prečítajte si rozhovor s mladým YouTuberom MichalPPZ, ktorého cieľom je pomáhať začínajúcim YouTuberom a chce, aby sa na jeho videách diváci zabávali.

“Chcem dosiahnuť to, aby ľudia videli, že aj človek v mladom veku môže niečo dosiahnuť a môže mať kvalitné videá.”

Na začiatok sa nám predstav, ako sa voláš a aké máš záľuby.

Ahoj, volám sa Michal a na internete vystupujem ako MichalPPZ. Som Slovák. Mám 14 rokov a bývam v meste Zvolen. Venujem sa naplno hokejbalu a florbalu. Ale hrával som aj hokej aj futbal. Od svojich prvých odberateľov sa snažím pomáhať začínajúcim youtuberom, preto som založil veľa projektov. Napríklad momentálne to je Nepopulárni Youtuberi.

Viem, že si bol pred pár dňami na dovolenke. Kde si bol a ako sa ti tam páčilo?

Bol som na týždeň v Štúrove, kde chodím už niekoľko rokov. Myslím, že dovolenka bola celkom fajn. Oddýchol som si, čo je hlavné a teraz sa môžem zase naplno venovať videám.

Aké videá točíš?

Začínal som ako gameplayer, ale už dlhšie sa venujem aj iným žánrom videí. Na mojom kanále sa dá nájsť zo všetkého niečo. Mám tam vlogy, tagy, pranky, vine, gameplaye a veľa ďalšieho. Takže si myslím, že každý si na mojom kanáli vyberie to, čo chce pozerať.

Prečo si začal natáčať videá?

Tak na Youtube som cez 2 roky a prešiel som si veľa kanálmi. Začal som točiť z toho dôvodu, že som chcel skúsiť aké to je. Natočil som svoje prvé video a odvtedy sa mi to veľmi zapáčilo a točím doteraz. Hrozne ma to baví a som rád, že som sa do toho pustil. Samozrejme boli aj chvíle, kedy som si povedal, že už nejdem točiť, ale tie som zvládol.

Koľko času denne venuješ nahrávaniu a akú výbavu používaš?

Natáčanie nie je prvoradé v mojom živote, keďže sa venujem športu, mávam tréningy a pod. Samozrejme mám kamarátov, školu a aj rodinu. Ale vždy, tak po večeroch niečo natočím a je to tak asi 2-3 hod denne. Používam kameru Samsung ST150F, mikrofón Trust Starzz a mini mikrofón s možnosťou pripojenia na tričko Speedlink.

Keď si zobrazím tvoje najobľúbenejšie videá, tak vo väčšine je zakomponovaný nejaký známejší YouTuber (Gogo, Smusa, Hoggy). Je to aj tvoj zámer využiť ich popularitu alebo čo je za tým?

Zámer za tím určite nie je. Každé z tých videí bolo nahraté v inom dátume a samozrejme som nemal cieľom, že to bude moje populárne video. V každom videu je nápis spravený podľa videa, aby nejako upútal ľudí, čo je samozrejmosťou pre youtubera upútať na video ľudí. Populárne to je kvôli tomu, že sa tam nachádzajú tie mená youtuberov a ľudí to nejako upútalo. Ale určite to cieľ nebol. Každopádne som rád za to, že tie videá majú dosť pozretí, ale aj tak ja za to nič nemám.

Ako si na tom s “youtube money”? Koľko si už zarobil peňazí?

Tak partnera mám na youtube, ktorý by mi mal platiť tie „veľké youtube money“. Samozrejme to nejaké veľké peniaze nie sú, hlavne preto, že mám toľko pozretí koľko mám. Ja si myslím, keby že mám tak 50 000 pozretí na videách, tak by sa dalo z toho aj nejako žiť. Presnú sumu nemôžem oznámiť kvôli tomu, že to mám v zmluve zakázané. Veľké peniaze to nie sú.

Aspoň orientačne?

Myslím si, že je to súkromná vec medzi mnou a firmou, ktorá mi to platí, tak si to nechám pre seba.

A čo eshop? Koľko objednávok si už získal?

Keďže v e-shope nemám iba svoje tričká a mám tam rôzne herné tričká, tak objednávky chodia. Aj na moje tričká a aj na iné. Ale je ich málo z toho dôvodu, že sa o to moc nestarám, ale keď si zakúpim vlastnú doménu webu, kde ten eshop bude, tak potom by som to rád spravil ako normálny obchod.

Máš nejaký cieľ, ktorý by si chcel dosiahnuť?

Môj cieľ bol vždy 2 000 odberov. Už ho pomaly začínam dosahovať, tak som veľmi rád. Ale ja nejaký cieľ napríklad v počte odberov nemám.  Môj ciel je zlepšiť sa, mať dobrú kvalitu videí a chcem to, aby ma mali ľudia radi a aby sa na mojich videách zabávali. A samozrejme chcem dosiahnuť to, aby ľudia videli, že aj človek v mladom veku môže niečo dosiahnuť a môže mať kvalitné videá.

Aké rady máš pre začínajúcich YouTuberov?

Samozrejme najdôležitejšia rada je, nevšímať si haterov. Treba si uvedomiť, že videá robíš pre fanúšikov, ľudí ktorým sa to páči a nie pre haterov. A samozrejme točiť videá iba, ak ťa to baví a vážiť si toho, čo máš. A na začiatok si nedávať nejaké veľké ciele a nevzdávať sa hneď.

Čo ti dalo natáčanie videí do života, prípadne aké skúsenosti si získal?

Natáčanie a celkovo youtube mi dal veľmi veľa do života. Stretol som veľa skvelých ľudí. Youtube ma zmenil, som taký skôr otvorenejší. Som veľmi rád, že som sa na toto dal, lebo mi to veľmi pomohlo. Samozrejme nezabudnem na skvelých fanúšikov, ktorí ma podporujú a zato mám super náladu a teší ma to.

Ako to vníma tvoja rodina a kamaráti, že točíš videá?

Tak rodina dobre, vedia že točím. Brat si aj niektoré moje videá pozerá a páči sa mu to, tak ja si myslím, že pozitívne. Kamaráti, tak záleží na ktorých. Niektorým sa to zo začiatku nepáčilo a teraz sa im to páči, podporujú ma a pozerajú to a niektorým sa to nepáči alebo to nesledujú.

Ako dlho ešte plánuješ točiť?

Najdlhšie ako sa to bude dať. Na strednú chcem ísť na videotvorbu, takže by som sa rád v živote venoval natáčaniu, moderovaniu a podobne. Samozrejme, ak ma to prestane baviť, tak je jasné, že na nejakú dobu prestanem, ale určite nie navždy. Ale momentálne ma to veľmi baví a nemyslím, že tak skoro skončím.

Najobľúbenejšie video na Youtube?

Nejaké špeciálne najobľúbenejšie video na Youtube nemám. Sledujem veľmi veľa youtuberov a v tvorbe ma najviac asi inšpiruje vlogger RomanAtwood. Takže jeho videá beriem ako najobľúbenejšie.

Ďakujem za rozhovor a prajem ti veľa úspechov.

 

Odkazy na kanál a stránky: YouTube kanálFacebookGoogle+

Videá od MichalPPZ:

Fotky:

michalppz-foto

michalppz-foto2

michalppz-foto3

michalppz-hamsik

Comments

comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *