YouTube má vlastný nástroj na tvorbu GIF animácií

youtube-to-gif

YouTube si drží svoje vedúce postavenie aj vďaka novinkám, ktoré pravidelne zverejňuje. Najnovšiu z nich určite ocení množstvo používateľov. YouTube vytvoril vlastný nástroj na tvorbu GIF animácií z jeho videí. Nástroj je veľmi jednoduchý, praktický a funguje veľmi rýchlo a tieto animácie sú navyše uložené na serveroch YouTube, takže sa nemusíte starať ani o ich uploadovanie.

Novinka zatiaľ nie je dostupná pri všetkých videách, ale pravdepodobne sa to za nejaký čas zmení. Avšak už teraz si tento nástroj môžete vyskúšať napríklad na videách kanálu PBS Idea Channel.

Návod na vytvorenie GIF animácie

Pre vytvorenie GIF animácie z videa stačí, keď kliknete na tlačidlo “Zdieľať” a následne vyberiete poslednú možnosť “GIF”. Tu už iba nastavíte časové rozmedzie videa, v ktorom chcete vytvoriť animáciu, pričom k dispozícii máte maximálne 6-sekundový úsek. Pridať ešte môžete vlastný text do hornej a spodnej časti a dielo je hotové. Ukážka sa v malom okne objaví v priebehu niekoľkých sekúnd od poslednej úpravy a po kliknutí na tlačidlo “Vytvoriť súbor GIF” sa zobrazia dostupné možnosti zdieľania.

youtube-to-gif2

Zdieľanie GIF animácie

youtube-to-gif3

Vytvorený GIF si môžete pozrieť priamo na YouTube cez odkaz: http://www.youtube.com/gif?v=z9WwVxGvDwI&g=u9AjN_r7LSA.

Alebo ho vložiť na webové stránky cez iframe:

Pracovať s týmto nástrojom je naozaj veľmi jednoduché a vďaka obrovskej databáze videí je odteraz možné rýchlo a jednoducho vytvoriť zaujímavé GIF animácie. Navyše už nepotrebujete žiadne iné externé nástroje, ale všetko vytvoríte priamo na stránkach YouTube.

Páči sa vám táto novinka? Určite ju vyskúšajte :).

Comments

comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *