KingSizeStories: Nám sa neustále stávajú vtipné príhody. [Rozhovor]

kingsizestories-foto

Prečítajte si rozhovor s YouTubermi, ktorí sa volajú KingSizeStories. Točia vlogy, grotesky, sketche a iné zábavné videá.

“Náš ciel je jasný. Zabávať množstvo ľudí ako v minulosti Charlie Chaplin.”

Na začiatok nám predstavte svoj YouTube kanál.

Zdravím, sme youtuberi z channelu King Size Stories. Sme štyria (Miždo , Kuzma , Maťa , Mildo). Maťa a Mildo točia s nami len, keď potrebujeme “hercov” do videa. Žijeme v meste Hlohovec, na západnom Slovensku. Ja (Miždo) mám skoro 18 rokov , Kuzma tiahne na 19 a Maťa s Mildom 16. Podľa všetkého sa k nám v blízkej budúcnosti pripoja ďalší ľudia. Spolu budeme parodovať (dabovať) scénky z hier, filmy a seriály.

Prečo práve King Size Stories? Čo to znamená a ako vznikol tento názov?

Toto je trošku zaujímavé. V deň kedy sme sa rozhodli, že začneme točiť a natočili sme prvé video, sme rozmýšľali (vtedy len Miždo a Mildo) ako sa budeme volať. Naozaj nám nič nenapadlo. Po chvíli som dal ruku do vrecka a vytiahol som starý benzínový zapaľovač z Ameriky zo 70. rokoch minulého storočia, kde bol nápis “KING SIZE”. Keď som povedal King Size, tak sa to všetkým páčilo a náš kameraman Marek k tomu pridal “Stories” a tak vznikol názov. Ak by sme to chceli preložiť do Slovenského jazyka, tak asi “Príbehy kráľovských veľkostí” alebo nejak inak? To netuším.

Prečo ste sa rozhodli točiť videá?

Kedže sme tie typy ľudí, ktoré nesedia doma za počítačom, ale chodia von s kamarátmi, kedy sa len dá a milujú srandu, tak nám dal kamarát nápad, aby sme spolu vonku točili videá, ktoré budú zábavné. Mne sa to zdal neskutočne dobrý nápad, kedže som youtube sledoval už nejaké 2 roky. Tak sme do toho šli a v žiadnom prípade toho neľutujem.

Stala sa vám nejaká vtipná príhoda pri natáčaní?

Nám sa neustále stávajú rôzne vtipné príhody. Najviac sa pobavíme, keď Kuzma improvizuje a začne dávať jeho skvelé herecké výkony. Jemu by herectvo išlo. Alebo, keď sa Mildo hodí o zem, ako keby nemal pud sebazáchovy. Z neho by bol zasa dobrý kaskadér.

Máte nejaký cieľ, ktorý chcete dosiahnuť?

Náš cieľ je jasný. Zabávať množstvo ľudí ako v minulosti Charlie Chaplin. Čím viac ludí, tým lepšie pre nás. Ale dnes je ťažké byť komikom, kedže každému “chutí” iný humor.

Čo hovoria vaši kamaráti a rodina, že točíte videá?

Moji rodičia ma v tom podporujú viac ako som čakal. Samozrejme som len rád a som im za to veľmi vďačný a kamaráti to isté.

Ktorých zahraničných youtuberov sledujete a obdivujete?

Zo zahraničných youtuberov je pre mňa najlepší Ray William Johnson a Kuzma má rád Smosh.

Skús popísať ako také natočenie videa prebieha, koľko času to zaberie, ako robíte strih a veci okolo toho.

Pokiaľ je to niečo jednoduchšie, na čo nepotrebujeme scenár, točíme to spontánne, tak to nám zabere tak 2 – 3 hodinky, ak beriem aj pauzu napr. Darth Vader is back. Ak ale točíme niečo väčšie, ako bolo napr. Prásk, tak to sme točili asi týžden. Každý den sme niečo natočili. Strihám videá ja (Miždo) a používam program Sony Vegas Pro 11, ale asi v budúcnosti prejdem na Adobe Premiere Pro. Nedokážem povedať koľko mi zaberie strih, záleží to podľa toho aké je to video a či sú pri editácii nejaké problémy alebo nie.

Akú výbavu používate?

Točíme s kamerou Sony HDR-CX220E. Na značku statíva si nespomeniem, ale meria asi 140 cm. Ako som spomínal na strih používam Sony Vegas Pro 11. Mikrofón mám zatiaľ len Trust Starzz. Prednedávnom som si zakúpil aj zelené plátno cca. 2m x 2m.

Najobľúbenejšie video na Youtube?

To je asi najťažšia otázka. Nemám jedno najobľúbenejšie video. Pozerám si videá podľa nálady. Ale jedna z mojich najobľúbenejších sérii je “Idiot Box” alebo “Equals Three” od Raya. Mohol by som tu byť do rána, ak by som mal menovať videá, ktoré mám rád.

Ďakujem za rohovor.

 

Odkazy na kanál a stránky: YouTube kanálFacebookGoogle+

Videá od KingSizeStories:

Fotky:

kingsizestories-foto

kingsizestories-foto2

kingsizestories-foto3

Comments

comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *