rollezvidsec: Keď čítam komentáre od ľudí, tak sa trasiem. [Rozhovor]

rollezvidsec-foto2

Rozhovor so slovenským letsplayerom rollezvidsec, ktorý točí videá z hier League of Legends, Darksiders a iných.

“Baví ma nahrávanie a editovanie videa.”

Na začiatok sa nám predstav, ako sa voláš a aké máš záľuby.

Takže Nazdar, pravým menom sa volám Roli, mám 15 rokov, chodím na 8 ročné gymnázium, moje záľuby sú hranie hier a celý proces editovania videí a hranie sa vo photoshope.

Aké predmety v škole ťa zaujímajú?

Asi som jediný, ktorého žiadna hodina nezaujíma, ja sa len musím pripraviť do školy a hotovo :D.

Z hier si čo zapneš najradšej?

Nedávno som si kúpil DayZ, ktoré sa mi sakramentsky páči, len mám strašne malé fps, niečo okolo 30-40, niekedy mi príde 60. Okrem DayZ zvyknem zapnúť League of Legends, World of Warcraft, Counter Strike: Global ofensive.

Spomenul si aj editovanie videí a Photoshop. Ako si sa s tým naučil pracovať? Pomocou tutoriálov na internete? Skús povedať našim čitateľom nejaké rady ako začať.

Začať s photoshopom je dosť náročné, začiatočníkom by som odporúčil Gimp. Je to fakt ľahký program, kde sa každý rýchlo naučí. A potom som si už len prezeral videá, čo ako robiť. Stačí mať nápad, trochu skillu a je to na svete.

Poďme už teraž k YouTubu a tvojim videám. Prečo sa voláš práve rollezvidsec? Čo to znamená a ako vznikol tento názov?

Meno rollezvidsec používam iba na novom kanáli. Ja, keďže sa volám Roli tak som si vymýšľal meno do hry, tak som si vymyslel meno Roll3r, ale časom ma to prešlo, tak som odvodil na Rollerko a časom keď som začal robiť videá tak na rollezvids, kde mám stále okolo 350 odoberateľov, ale bohužiaľ neaktívnych. A tak som sa rozhodol, že spravím nový kanál a nevedel som meno, tak som proste dopísal sec. ako second (druhý). A tak vzniklo meno.

Prečo si sa rozhodol stať YouTuberom?

Baví ma nahrávanie a editovanie videa, no načo by to zostalo u mňa, tak som sa rozhodol že to začnem uploadovať na známu stránku YouTube.

Máš nejaký cieľ, ktorý chceš dosiahnuť?

Áno mám 2 ciele, a to byť pozvaný na udalosť ako je 4FANS a baviť veľa ľudí.

Prečo točíš tak málo videí (1-2 do mesiaca)?

Niekedy, mám chuť točiť, niekedy nie, sú to také intervaly. Musím ostať motivovaný, ale niekedy keď čítam tie komentáre od ľudí, tak sa trasiem, aj keby som nemal :D. A ďalšia vec je tá, že neviem ostať sám doma, proste každý deň je niekto doma a ja sa hanbím tak točiť a rozprávať sa sám so sebou.

S čím máš teraz najväčšie starosti ohľadom tvorby videí?

Najvačší problém mi robí aktuálne komp, čo už dlho nebude, pretože si idem kúpiť nový na ktorom bude 2x viac pamäte, takže budem môcť točiť aj moje oblúbené DayZ (točiť sa dá iba cez Fraps). A upload, proste natáčanie aj edit je zábava, ale upload mi kazí zážitok, 600MB mi upuje na youtube 6-10 hodín (podľa toho ako sa mu chce). Keďže bývam v dedine, nemôžem si veľmi vyberať.

Čo hovoria tvoji kamaráti a rodina, že točíš videá?

Nie veľa ľudí o tom vie, že točím, ale spolužiaci o tom vedia, pretože sme boli taký malý kolektív, ktorý v minulosti (2 roky dozadu) točili Minecraft zo spoločného servera. Rodina o tom tiež nevie, nechcem im to ani hovoriť zatiaľ, potom keď budem úspešnejší.

Zúčastnil si sa už akcie 4FANS alebo iných podobných akcií?

Bohužiaľ, nie. Aj keď turné LP bolo 30km od môjho bydliska, tak som sa nezúčastnil, pretože mi to nevyšlo.

Najobľúbenejšie video na Youtube?

 

Ďakujem za rohovor.

 

Odkazy na kanál a stránky: YouTube kanál, Facebook, Google+

Videá od rollezvidsec:

Fotky:

rollezvidsec-foto2

rollezvidsec-foto

 

Comments

comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *