Ahoj Slovensko: Bavíme ľudí tým, čo nás baví. [Rozhovor]

ahoj-slovensko-foto

Prinášame vám ďalší zaujímavý rozhovor s mladými chalanmi, ktorí zabávajú celé Slovensko.

“Chceme hlavne baviť ľudí, to je najpodstatnejšie.”

Na začiatok sa nám predstavte, ako sa voláte a aké máte záľuby.

M: Volám sa Maťo, som filmofil a milujem video tvorbu a strih.

H: Ja som Hugo a rád šijem :D mám vlastnú značku, takže ak chcete vidieť moju tvorbu tak instagram @kandyclothing a ešte rád pozerám youtube (odoberám naozaj veľa vecí, hlavne zahraničných).

Máš veľmi zaujímavú záľubu. Nestáva sa často, že sa chlap zaujíma o módu, ako si sa k tomu dostal?

H: Moja mama sa venovala krajčírstvu na strednej, no a ja som raz chcel niečo vytvoriť, tak ma naučila šiť. No a odvtedy si šijem vo voľnom čase.

Ako vznikol názov Ahoj Slovensko?

M: Ja doteraz netuším ako tento názov vznikol (smiech).

H: Chceli sme niečo chytľavé a čo by dobre znelo a dosť ma prekvapilo, že Ahoj Slovensko nepoužíva žiadna slovenská show.

Prečo ste sa rozhodli natáčať videá?

H: Raz som zavolal bývalému spolužiakovi zo základky, či nechce skúsiť ísť natočiť do mesta niečo, pýtať sa ľudí na nejakú tému, lebo nikto to tu totiž nerobil. A vlastne ani nerobí, takže sa divím, že sme tak málo sledovaní. Asi by sme mali začať točiť letsplejáže (smiech). KassemG mi bola veľká inšpirácia. Ale asi po roku som s tým chalanom prestal točiť a pridal sa ku mne Matej (boli sme spolužiaci na strednej) a on sa veľmi uchytil. Teraz je kameraman a strihač, však kvalitu jeho práce môžte posúdiť sami :).

M: Lebo je to neskutočná zábava, vždy sa tak nasmejeme pri tom, až to nieje zdravé a hlavne trochu obohatiť slovenskú youtube “scénu”, lebo je to tu ako cez kopirák.

Ako dlho už točíte?

Už sú to dva roky, no aktívnejšie tak pol roka.

Akú výbavu používate (kamera, mikrofón, programy na úpravu, a pod)?

Na natáčanie používame zrkadlovku Canon EOS 700D, mikrofón máme audio-technica ATM650 a na strihanie samozrejme Windows Movie Maker ;-).

Skúste popísať priebeh natáčania, ako sa pripravujete, koľko trvá natáčanie a potom aj úprava videa?

Výber tém na Ahoj Slovensko prebieha v podstate stále. Spisujeme si zaujímavé všeobecné témy (Facebook, YouTube, …) alebo si vyberáme témy, ktoré sú práve aktuálne (Šaty, Referendum, …). Natáčanie trvá vačšinou 2-3 hodiny, závisí to od zhovorčivosti ľudí na ktorých zrovna natrafíme. Video sa snažíme vydať ešte večer toho dňa, keďže Matej je majster strihu. Ak sa jedná o skeč, scenár vymýšľame u jedného z nás doma alebo cez skype a čas natáčania a strihu sa mení podľa komplikovanosti skeču.

Máte nejaký cieľ, ktorý chcete dosiahnuť?

H: V túto chvíľu točíme pre radosť z videí. Neviete si predstaviť koľko sa nasmejeme pri natáčaní, avšak každý nový subscribe je, že jupííí ďalší človek nás pozerá. Cieľ? Neviem, ale 100 000 subs by nebolo na škodu, ale hlavne baviť ľudí to je najpodstatnejšie, ak sa tým, ale niekedy budem môcť živiť, nepoviem nie :D.

M: Určite sa posúvať ďalej čo sa týka kvality a (dúfajme) aj priamo úmerne sledovanosti. A v tom závere úplne súhlasím s Hugom nehehe.

Akú naj udalosť ste zažili pri natáčaní?

M: Fuuu, tak toho je brutálne veľa. Ale TOP momenty určite “striptéri” z AnimeShow, keď sme narazili na ľudí z Aliancie za rodinu alebo opitý týpek z Prezidentských volieb. A fakt je sranda, že nás občas niekto zastaví, že nás sleduje. To nás zahreje pri srdci.

H: Každý rozhovor je super. Najlepšie sú momenty, kedy mi zastavia ľudia, od ktorých to vôbec nečakám.

Čo hovoria tvoji kamaráti a rodina, že točíte videá?

H: Veľká podpora. Kamaráti stále frflú, že kedy bude nové video, ale som už zažil aj také, že dlho nepočuli môj smiech, tak si pozrú video, aby mali lepší deň. Občas, ale aj kritika, ale vždy konštruktívna a tak sa snažíme zlepšovať.

M: Vyhodili ma z domu a baví sa so mnou už len Hugo. Ale nie žartujem, 90% ľudí sú len pozitívne ohlasy.

Slovenských alebo Českých YouTuberov sledujete? Kto má podľa vás najlepšie videá?

H: Áno pozerám. Síce len malé percento slovenskej tvorby, lebo “letzplejáže” ma až tak neberú, hlavne ak sú to hry ako Sims. Momentálne držím palce Romanovi Dragulovi, lebo je to podľa mňa najkvalitnejší slovenský kontent, aj keď je zobraný z JúEsEj (=3), ale na rozdiel od českej verzie je vtipný.

M: Ako prvého CZ/SK youtubera som začal pozerať Goga, mal som vtedy 16 rokov. Bohužiaľ, kvalita jeho tvorby sa nikam neposunula (po obsahovej stránke), takže môj záujem o jeho videá postupne vychladol. Momentálne sa tiež teším z Romanovej tvorby, občas si pozriem Slážov GamesWeek alebo prank od ViralBrothers, no to je k CZ/SK scéne asi všetko. Mám v nej prehľad, no nikto sa nesnaží prísť s niečím novým a tak je to už nuda, škoda.

Poznáte sa s osobne s niektorými YouTubermi?

Nie.

Aké máte najbližšie plány, čo pôjdete točiť?

Čo sa týka našich plánov, to sa nechajte radšej prekvapiť a kto si počká, ten sa dočká.

Najobľúbenejšie video na Youtube?

M: Staré videá od Raya Williama Johnsona, čo natáčal ešte v izbe. Napríklad http://www.youtube.com/watch?v=IPFnWoYy_8w

H: Uff toho je faaakt, že veľa. Tiež som veľký fanúšik pôvodného RWJ, ale asi najviac-krát som ale pozrel, keď som sa chcel pobaviť http://www.youtube.com/watch?v=-Bk9nKZcicw a nie nežartujem :D.

Ďakujem za rohovor.

 

Odkazy na kanál a stránky: YouTube kanál, Facebook, Google+

Videá od Ahoj Slovensko:

Fotky:

ahoj-slovensko-foto

Comments

comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *