YouTube má nový prehrávač

prehravac-youtube-novy-2

Po mesiacoch testovania videoportál YouTube naplno nasadil nový prehrávač, ktorý nahrádza pôvodný.

Nový prehrávač vyzerá oveľa modernejšie a prichádza s inovovaným používateľským prostredím, ktorého súčasťou sú nové tlačidlá, menu aj transparentný ovládací panel.

Ako prvé si všimnete odstránenie pevnej lišty v spodnej časti prehrávača. Teraz je priesvitná a fonty ako aj čiara so znázornením prehrávanej pozície sa zobrazia, až pri pohybe myšou nad videom.

Takisto sa zmenil náhľad na posúvanie prehrávanej pozície. Po prejdení myšou po čiare sa pod kurzorom ťahá sivá linka, ktorá určuje pozíciu kurzora. Vďaka tomu sa dá presnejšie odhadnúť, kam klikáte.

Zmenou prešlo aj menu nastavenia videa. Každá položka má svoju hlavnú roletu a teda po kliknutí na rozlíšenie videa, sa všetky dostupné možnosti zobrazia namiesto hlavných volieb. Pre krok späť sa treba vracať vždy kliknutím na názov položky hore v zobrazenom menu.

Chýba ikonka hodín, ktorá slúžila na uloženie videa k neskoršiemu pozretiu. Táto funkcia však nezmizla. Uloženie videa do tohto zoznamu možno docieliť stlačením voľby “Pridať do”, ktorá sa nachádza pod videom.

 

HRA: Nájdi 5 rozdielov :)

Starý prehrávač

prehravac-youtube-stary

Nový prehrávač

prehravac-youtube-novy

 

Ako sa vám páči nový prehrávač? Svoje názory a pocity napíšte do komentárov.

Comments

comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *